KULTURISTICKÝ ODDIEL LIPTOVSKÉ SLIAČE

 www.klasik-ko.eu

Blok textu: úvod

O nás

 

       Členovia oddielu sme prešli rôznymi zariadeniami. Začínali sme v pivnici u Plávkov, kolesá boli z pasáka, os činky bola z roxoru. Potom sme sa preťahovali, starší do dreveničky  u Benkov, mladší  do Dreveničky u Špirkov. Bola tam hlinená podlaha. V roku 1975 sme začali pretekať za Bavlnárske závody v Ružomberku a tak sme sa dostali do školskej telocvične v Sliačoch.

      Kulturistický oddiel v Sliačoch bol založený v roku 1990. Keďže dovtedy sme reprezentovali Bavlnárske závody v Ružomberku, rozhodli sme sa reprezentovať svoju rodnú obec. Trénovať sme začali v Materskej škôlke v Nižnom Sliači. Keď sa škôlka išla rekonštruovať, po dlhej dobe sme sa presťahovali do bývalého Kasína Saty, tam sme boli 2 roky. V súčastnosti od 26. marca 2011 Sliačanský oddiel kulturistov Klasik, má sídlo na tribúne futbalového ihriska. Adresa: Sliačanský oddiel kulturistov Klasik, Fitnes centrum Stredný Sliač, ul. K Medokýšu 907/37, 034 84 Liptovské Sliače.

 

     Zakladatelia oddielu Klasik Liptovské Sliače Pavol Plávka, Vladimír Plávka.. Potom sa postupne pridávali ďalší členovia oddielu Ing. Dušan Cevár, Jozef Špirka, Ján Špirka, Zdeno Priesol, Tóno Frič, Vojto Frič,

Zdeno Cevár, Ján Cevár a Pavol Švidroň. V roku 1992 sme nastúpili v súťaži štvorčlenných družstiev do druhej slovenskej národnej ligy, ktorú sme ten istý rok vyhrali. Rok na to sme vyhrali prvú slovenskú národnú ligu a postúpili sme do extra ligy Slovenskej republiky. V tejto najvyššej republikovej súťaži, štartovali Bardejov, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Senica, Žilina, Trenčín a Liptovské Sliače. Tu sme obsadili najlepšie štvrté miesto v tabuľke.

           Postupne sa pridávali ďalší členovia oddielu Marián Bartánus, Mária Budveselová, Marek Lupták, Miro Vlžák, Juraj Vencel, Juraj Budvesel a Lívia Vencelová, Samuel Stromko, Oliver Smieška, Lýdia Dvorská, Patrik Čurilla, Katarína Kováčiková, Kevin Dobrík, Alex Budvesel, Adrian Hanula, Matúš Hladiš, Lukáš Krajník, Lukáš Vician, Dominik Fillo, Šimon Firic, Róbo Šindléri, Adam Stromko a Šimon Šida. V súčastnosti má kulturistický oddiel Klasik sedemnástich majstrov Slovenskej republiky. Pavol Plávka, Vladimír Plávka, Ing. Dušan Cevár, Mária Budveselová, Jozef Špirka, Miro Vlžák, Juraj Budvesel, Marian Bartánus, Anton Frič, Marek Lupták, Samuel Stromko, Lívia Vencelová, Katarína Kováčiková, Patrik Čurilla, Oliver Smieška, Šimon Frič, Lukáš Krajník .

           Oddiel má ôsmich  slovenských reprezentantov Pavol Plávka, Vladimír Plávka, Anton Frič, Ing. Dušan Cevár, Mária Budveselová, Jozef Špirka, Marián Bartánus a Miroslav Vlžák , ktorí sa zúčastňujú na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta. Najlepšie dosiahnuté výsledky: Pavol Plávka 1 miesto na Majstrovstvách sveta,  Vladimír Plávka 1 miesto na Majstrovstvách sveta, Anton Frič 1 miesto na majstrovstvách sveta, Miroslav Vlžák 1 miesto na majstrovstvách Európy , Ing. Dišan Cevár 3 miesto na Majstrovstvách Európy, Marián Bartánus 6 miesto  na Majstrovstvách Európy,  Jozef Špirka  7 miesto na Majstrovstvách sveta, Mária Budveselová 8 miesto na Majstrovstvách Európy.

Blok textu: o nás
Blok textu: súťaže
Blok textu: fitness centrum
Blok textu: kontakty