KULTURISTICKÝ ODDIEL LIPTOVSKÉ SLIAČE

 www.klasik-ko.eu

Blok textu: úvod

25.-27.9.2015 USA Las Vegas - Majstrovstvách sveta AAU

 

           ÚVODNÍK

 

           Milí spoluobčania, mnohí o mne viete, že sa dlhé roky venujem kulturistike. Týmto nechcem vyzdvihovať iba tento šport, pretože každý má svoje špecifiká, ktorými prispieva k zveľadeniu tela a ducha. Vďaka podpore vedenia našej obce, sa môžu Sliačania venovať rôznym druhom športov. Je pozitívne, ak športové oddiely túto podporu vrátia v podobe dobrej reprezentácie či už na okresnej, krajskej, celoslovenskej, európskej či svetovej úrovni. Nášmu oddielu sa to, chvalabohu, darí. Náš kulturistický oddiel Klasik vždy uznával čistý šport bez podpory dopingu. Poctivou cestou sme sa s bratom Vladom nedávno dopracovali až k vrcholovej méte – v Las Vegas sme získali titul majstrov sveta. Takáto cesta je možno pomalšia, ale prináša svoje ovocie. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. O to viac sa človek dokáže tešiť z úspechov. V mladšom i vo vyššom veku. Chcel by som odkázať najmä mládeži, aby športovanie brali v prvom rade v prospech svojho zdravia. Aby nikdy nebrali žiadne dopingové prostriedky. V obci priestor na športovanie máme. Treba však pravidelne a poctivo trénovať, pretože bez tvrdej práce budú výsledky sotva viditeľné. Chcem sa na záver poďakovať pánovi starostovi Milanovi Fričovi za podporu nášho oddielu a celkovo športu v našej obci.

                                           

                                 Pavol Plávka  vedúci Kulturistického oddielu  Klasik.

 

SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA DOSIAHLA ÚSPECH

 

 

           Slovenská asociácia kulturistiky a silového trojboja nominovala štyroch pretekárov na majstrovstvá sveta v silovom trojboji, tlaku na lavičke do Spojených štátov amerických. Dňa 23. 9. 2015 sme odcestovali do Senca, tam sme prespali a na druhý deň sme cestovali do Viedne odkiaľ sme leteli do Londýna. Z Londýna sme leteli do Spojených štátov amerických, štátu Nevada mesta Las Vegas. Ubytovaní sme boli v hoteli RIO, kúsok od centra mesta. MS sa konali od 25. –27. 9. 2015 trvali tri dni. Dvaja pretekári Jana Purdjaková a Miroslav Škadra pretekali 25. 9. v piatok, 26. 9. v sobotu sme si mohli pozrieť krásy mesta Las Vegas. My, Pavel a Vladimír Plávka sme pretekali 27. 9. v nedeľu. Každý športovec počas svojho pôsobenia, sníva o titule najvyššom. Veď nakoniec aj náš sen ktorý sme vždy snívali sa nakoniec stal skutočnosťou.  Dosiahnuté výsledky: Jana Purdjaková získala striebornú medailu a titul majstra sveta získali Miroslav Škadra, Pavol Plávka a Vladimír Plávka. V súťaži národov sme obsadili druhé miesto a porazili nás len Spojené štáty Americké. V rámci súťaže bol ocenený Mgr. Michal Čapla – čestný prezident SAKFST, bol uvedený do siene slávy AAU silových športov za celoživotný prínos. Do Viedne sme prileteli 29. 9. prespali sme v Senci a 30. 9. nás srdečne prijal starosta obce Bc. Milan Frič.

 

Plávka Vladimír

Liptovské Sliače boli hore nohami: Z LasVegas sa vrátili dvaja majstri sveta

 

V dňoch 25. až 27. septembra sa v americkom LasVegas konali Majstrovstvách sveta AAU v tlaku na lavičke. Bratia Pavel a Vladimír Plávkovci z Liptovských Sliačov sa vo svojich váhových a vekových kategóriách stali majstrami sveta.

10. október 2015 Jozef Milan

Zdroj: Dnes24.sk

Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja vyslala na šampionát spolu troch mužov a jednu ženu, z ktorých si každý doniesol domov cenný kov a ako tím sa v Súťaži národov umiestnili na 2. mieste za dominantnými USA. Skupinu pretekárov viedol Michal Čapla, čestný prezident SAKFST, ktorý bol uvedený do siene slávy Amatérskej atletickej únie (AAU) silových športov za celoživotný prínos.

„Bolo to niečo úžasné, čo som v živote nezažil. Na prsiach som mal slovenský znak a na chrbte nápis Slovakia, mali sme so sebou našu zástavu – jednoducho bolo to krásne. Zo samotnej súťaže chcem vyzdvihnúť srdečnosť nielen publika, ale aj pretekárov, ktorí si jeden druhému prajú,“ povedal pre rk24 Vladimír Plávka a zároveň priznal, že časový posun robí svoje, a ešte aj teraz doma dospávajú – zaujímavé, že tam sa im spať nechcelo, a aj preto si našli čas obzrieť mesto, ktoré bolo úžasné.

Po návrate do rodnej obce prijal bratov Plávkovcov starosta obce Milan Frič. Zablahoželal im k výnimočnému úspechu, poďakoval za skvelú reprezentáciu Liptovských Sliačov i Slovenska.

Výsledky:

· kat. do 56 kg Jana Purdjaková – 2. miesto (ženy)

· kat. do 74 kg Miroslav Škadra – 1. miesto (muži)

· kat. do 100 kg Pavel Plávka – 1. miesto (nad 60 rokov) – výkon 140 kg

kat. do 120 kg Vladimír Plávka – 1. miesto (nad 55 rokov) – výkon 200 kg

Súťaž národov – 2. miesto SR

 

 

 

Blok textu: o nás
Blok textu: súťaže
Blok textu: fitness centrum
Blok textu: kontakty