KULTURISTICKÝ ODDIEL LIPTOVSKÉ SLIAČE

 www.klasik-ko.eu

Blok textu: úvod

2004 Trenčín

 

NOMINÁCIA NA MAJSTROVSTVÁ SVETA

    Výkonný výbor Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja zaradil pretekárov z kulturistického oddielu KLASIK - Liptovské Sliače, do širšieho kádra reprezentácie Slovenskej republiky v tlaku na lavičke - masters. Dňa 15 - 18. 04. 2004 sa spomínané vrcholové svetové podujatie bude konať na Slovensku, v Trenčíne. Na tomto podujatí sa bude prezentovať okolo 360 pretekárov z celého sveta. Slovenskú republiku bude reprezentovať asi dvadsať pretekárov. Za spomínaný oddiel to budú :

- vo váhovej kategórii do 110 kg - Pavol Plávka - vo váhovej kategórii do 100 kg - Jozef Špirka - vo váhovej kategórii do 90 kg - Vladimír Plávka - vo váhovej kategórii do 82,5kg - Dušan Cevár Ing.

 

 

ÚSPECH NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA

     Sú chvíle, na ktoré sa dlho spomína a nikdy nezabúda. Jednou z takýchto udalostí je aj účasť Sliačanských powerliftérov, silových trojbojárov na majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke, ktoré sa konali na Slovensku , v Trenčíne. Už od stredy, 14. apríla 2004 sa začalo schádzať do Trenčína prihlásených 360 pretekárov z 32 krajín sveta. „My sme odišli do Trenčína v piatok ráno, keďže MS trvali od štvrtka 15. , do nedele 18. apríla. Stačilo nám to, lebo sme začali pretekať až v piatok“, hovoria chlapci. „Atmosféra bola úžasná, o to bola krajšia, že zo 16 slovenských reprezentantov sme prišli štyria z materského oddielu Klasik Liptovské Sliače. Nakoniec to bolo vyvrcholením našej dlhoročnej tvrdej práce. Každý pretekár, ktorý sa umiestni do desiateho miesta, prináša pre svoju reprezentáciu body. Ani sa nám nesnívalo, že sa nám to podarí všetkým štyrom. Plávka Pavol obsadil 9 miesto, Špirka Jozef 7 miesto, Plávka Vladimír 9 miesto a Ing. Cevár Dušan 10 miesto. Nakoniec aj našou účasťou sme prispeli, že v kategórii masters 1, nad štyridsať rokov, sa naša krajina umiestnila na druhom mieste za Spojenými štátmi Americkými (USA – 59 bodov, Slovensko – 54 bodov), pred Maďarskom , Japonskom a ostatnými. A čo k tomu dodať ? Keď nám dá Pán Boh zdravia a pomôžu aj miestni sponzori, myslíme si , že môžeme dosiahnuť ešte lepšie výsledky“.

Plávka Vladimír

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavol Plávka, Dušan Cevár, Vladimír Plávka, Jozef Špirka

 

Blok textu: o nás
Blok textu: súťaže
Blok textu: fitness centrum
Blok textu: kontakty